Достапни линкови

Мировниот корпус се повлекува од Казахстан


Peace Corps logo
Американската амбасада во Казахстан денеска потврди оти волонтерите од мировниот корпус ќе ја напуштат земјата поради безбедносни причини.
Одлуката доаѓа по влошената безбедност во западниот град Атураи каде што имаше бомбашки напади и по терористичките напади во Тараз.
Во мировниот корпус во Казахстан има 121 лице.
XS
SM
MD
LG