Достапни линкови

Поранешната Претседателка на Филипини уапсена во болница


Бившиот Претседател на Филипини Глорија Макапагал Аројо
Бившиот Претседател на Филипини Глорија Макапагал Аројо е уапсена под обвинение за изборни злоупотреби.
Аројо која има 64 години е уапсена во болница каде се наоѓа на медицински третман.
Аројо, која боледува од ретка болест на коските изјави дека обвинувањата за корупција и злоупотреби меѓу 2001 и 2010 се фабрикувани. Нејзе пред неделава и беше забрането да отпатува на третман надвор од земјата.
XS
SM
MD
LG