Достапни линкови

Меркел ќе разговара со Камерон за економската криза во Европа


Во Берлин германската канцеларка Ангела Меркел ќе разговара со премиерот на Британија Дејвид Камерон за економската криза во Европа.Меркел и Камерон по разговорите треба да допатуваат во Брисел. Тие неодамна иразија различни ставови околу актулните случувања во Европа. Камерон застапува линија на евроскептицизам како резултат на случувањата во таа земја.
XS
SM
MD
LG