Достапни линкови

Атина: во Парламентот денеска треба да биде претставен буџетот за 2012 година


Во Атина грчкиот премиер Лукас Пападимос ќе го претстави во Парламентот предлогот за рестриктивниот буџет за 2012. Неопходно е буџетот да добие подршка за да може Грција да ја добие следната транша кредити.
XS
SM
MD
LG