Достапни линкови

Откриен тунел за шверц на дрога меѓу САД и Мексико


Околу 17 тони марихуана биле запленети при откривањето на тунел на границата меѓу Соединетите држави и Мексико. Властите соопштија дека станува збор за еден од најголемите тајни премини досега откриени на оваа граница. Тунелот кој бил долг 400 метри поврзувал два магацина, едниот во американскиот град Сан Диего, а другиот во Тихуана, Мексико.
XS
SM
MD
LG