Достапни линкови

Обама загрижен поради кризата во евро-зоната


Американскиот претседател Барак Обама и австралиската премиерка Џулија Галард при пристигнувањето на Обама во Австралија.
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека е многу загрижен заради продолжувањето на должничката криза во евро-зоната, што, според него, се должи на немањето политичка волја. Зборувајќи при неговата посета на Австралија, Обама рече дека кризата ќе продолжи да се шири се додека лидерите од евро-зоната не направат конкретен план за соочување со должничките проблеми.
XS
SM
MD
LG