Достапни линкови

Сириски дезертери нападнаа воена база кај Дамаск


Сирија - архива
Според извори на активисти, дезертери на сириските воздушни сили ноќеска нападнале штаб за разузнавање на воздушните сили во близина на Дамаск.
Дел од штабот во Хараста бил уништен.
Разунавачкиот одел на воздушните сили е една од нај инволвираните државни агенции во нападите врз демонстрантите против режимот на Башар ал Асад.
Арапаската Лига, инаку денеска во Мароко треба да стави во сила одлуката за суспензија на Сирија од членството во оваа отрганизација затоа што Дамаск продолжува со репресиите наместо да го имплементира планот на Арапската Лига за крај на насилствата.
XS
SM
MD
LG