Достапни линкови

Времето денеска претежно сончево


Времето ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од минус десет, до минус два, а дневната од седум до четиринаесет степени.
Во Скопје, дневната температура ќе се искачи до дванаесет степени.
XS
SM
MD
LG