Достапни линкови

Самит на најголемите производители на гас


Лидерите на водечките земји, извознички на гас, денеска во Катар го одржуваат својот прв самит. Меѓу учесниците се и иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат како и лидерот на либијскиот транзиционен совет Мустафа Абдул Џалил. Еднодневниот самит во Доха на 12-те лидери е фокусиран врз цените и снабдувањето со гас.
XS
SM
MD
LG