Достапни линкови

Притвор и за четвртиот осомничен за нападот во Сараево


23-годишниот Мевлид Јашаревиќ за време на нападот врз американската амбасада во Сараево на 28 октомври 2011 година.
Притвор од 30 дена доби и четвртиот уапсен за нападот врз американската амбасада во Сараево, 20-годишниот Емрах Фојница, соопшти босанскиот суд. Тој е осомничен за соучество во нападот во кој 23-годишниот Мевлид Јашаревиќ пукаше со автоматска пушка кон американската амбасада во Сараево и притоа рани еден полицаец. Фојница е четврти уапсен за нападот.
XS
SM
MD
LG