Достапни линкови

САД, Кина и Русија против иранската нуклеарна програма


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Кина и Русија ја делат со САД истат цел, да се осигураат дека Иран не ја користи неговата нуклеарна програма за да направи нуклеарно оружје.
Обама говорејќи на самитот во Хонолулу за азиско пацифичка економска соработка најави дека неговата администрација ќе се консултира со Кина и Русија како може земјите да соработуваат за да го спречат Иран да ја искористи неговата нуклеарна моќ.
XS
SM
MD
LG