Достапни линкови

Дваесет жртви при собраќајна несреќа во Пакистан


Најмалку 20 лица загинаа, а не се знае колку се повредени при судар на автобус и комбе во јужен Пакистан. Несреќата се случила на 100 километри одалеченост од Карачи.
Во Пакистан поради лошата состојба на патиштата и неодоговорното возење често се случуваат несреќи .
XS
SM
MD
LG