Достапни линкови

Ослободени тројца француски хумантирани работници во Јемен


Францускиот претседател Никола Саркози
Францускиот претседател Никола Саркози соопшти дека тројца француски хуманитарни работници биле ослободени, откако беа во заложништво во Јемен околу 5 месеци.
Заложниците беа киндапирани во покраината Хадрамот на 28 мај, каде е активна Ал Каеда.
Претходно имаше информации дека двете жени и едниот маж биле киндапирани од Ал Каеда, која барала милиони долари за нивен откуп.
XS
SM
MD
LG