Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено во јужните делови. На планините ќе има врнежи од снег. Ќе дува умерен ветер претежно од источен правец. Температурата ќе се движи од четири до 11 часот.
Во Скопје претежно облачно и свежо, со умерен ветер. Температурата ќе достигне до 10 степени.
XS
SM
MD
LG