Достапни линкови

Временска прогноза - Облачно и студено


Oблачно и студено време со сончеви периоди.
Времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се движи од минус 6 до 2 степени, а дневната од 3 до 8 степени.
Во Скопје и околината слично време со температура до 6 степени.
XS
SM
MD
LG