Достапни линкови

Петнаесет загинати при експлозија на воена база во Иран


Тренинг на членовите на иранската револуционерна гарда
Потпаролот на иранската револуционерна гарда, командантот Рамезан Шариф соопшти дека 15 лица загинале при денешната масовна експлозија во една воена база во близина на градот Малард, кој е 20 километри одалечен од центарот на Техереан.
Според Шариф, експлозијата се случила во складовите за муниција.
Нема извештаи дека експлозијата е поврзана со некој друг напад.
XS
SM
MD
LG