Достапни линкови

Неколку загинати во експлозијата во Иран


Техеран - воена парада
Иранските медиуми јавија дека во експлозијата во воената база кај Карај 45 километри западно Техеран загинале неколку лица.
Според медиумите експлодирал голем дел од магацинот со оружје.
Овој магацин и припаѓа на Револуционерната Гарда.
Според агенцијата АФП експлозијата се слушнала до центарот на Техеран.
Засега не се знае која е причината за експлозијата и колку лица загинале.
XS
SM
MD
LG