Достапни линкови

Силна експлозија во воена база во близина на Техеран


Командант на Револуционерната гарда на Иран Мохамад Али Џафари
Денеска одекнала ксплозија во воена база во западниот дел на предградие на Техеран.
Интернет сајтот на иранскиот Парламент го цитира парламентарецот Хосеин Гароуси, кој изјавил дека екплидирал голем дел од магацинот со оружје.
Овој магацин и припаѓа на Револуционерната Гарда. Други детали нема. Според агенцијата АФП експлозијата се слушнала до центарот на Техеран.
XS
SM
MD
LG