Достапни линкови

Обама пристигна на самитот на АПЕК


U.S. -- US President Barack Obama speaks during an unannounced visit to the African American Policy in Action Leadership Conference, Washington DC, 09Nov2011
Американскиот Претседател Барак Обама прситигна на Хаваи каде се одржува самитот на АПЕК.
Обама во Хонолулу од лидерите на Азиско – пацифичкиот економски форум, како што соопшти Белата Куќа, ќе побара да ја зголемат меѓисебната трговија.
Обама ќе порача и дека САД ќе продолжат како и во изминатите 50 години да ја играат улогата за стабилизација и безбедност во регионот. Американскиот Претседател од Хонолулу следната недела ќе отпатува на источно азиска турнеа.
XS
SM
MD
LG