Достапни линкови

Во источен Авганистан 4 лица загинаа од поставена мина


Afghanistan – Laghman province Map which is cut from Afghanistan Map by Kamalpuri, undated
Од бомба поставена на пат во источен Авганистан денеска загинаа 4 цивили, соопштија властите во провинцијата Лангхман.

Инцидентот се случил кога возило налетало на мината во Алингар.

Меѓу загинатите имало и една жена.
Засега нема други детали за инцидентот.
XS
SM
MD
LG