Достапни линкови

Италијанскиот Сенат ги одобри мерките за штедење


Италијанскиот Сенат денеска го одобри пакетот на клучни економски реформи со кои треба да биде избегнат банкротот во земјата. Планот сега треба да помине и во долниот дом, веројатно во сабота или во недела. Одобрувањето на овој план е услов потоа италијанскиот премиер Силвио Берлускони да си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG