Достапни линкови

Најмалку петмина загинати во Јемен


Најмалку пет лица загинале, а десетина биле повредени кога силите лојални на јеменскиот претседател Абдула Салех го бомбардирале вториот град по големина во таа земја Таез. Агенциите цитираат изјави на сведоци дека силите на Републиканската гарда истрерале неколку плотуни врз центарот на градот каде што биле во тек протести против режимот.
XS
SM
MD
LG