Достапни линкови

Советникот на Обама за Блискиот Исток си даде оставка


Денис Рос
Еден од советниците на американскиот претседател Барак Обама, задолжен за Блискиот Исток, си заминува од функцијата, соопштија од Белата куќа. Од таму велат дека Денис Рос според планираното требало да служи во администрацијата на Обама само 2 години, но решил својот ангажман да го продолжи за уште една година по настаните на Блискиот Исток во текот на Арапската пролет.
XS
SM
MD
LG