Достапни линкови

Најмалку 15 убиени во Сирија


Протести во Хомс.
Најмалку 15 луѓе, вклучувајќи и едно осумгодишно девојче, биле убиени во Сирија, соопштува организацијата Сириска опсерваторија за човекови права со седиште во Лондон. Според нивните информации, девојчето било убиено во жариштето на анти-владините протести, Хомс. Тие наведуваат дека имало борби меѓу владините сили и дезертерите, при што загинале шестмина војници.
XS
SM
MD
LG