Достапни линкови

Инцидент на Косово, едно лица им подлегна на повредите


Полициски и болнички официјални претстaвници соопштија дека во инцидент кој синоќа се случи меѓу албанците и србите на Косово, едно лице им подлегна на повредите. Остантите двајца, од кои еден е припадник на косовската полиција, остануваат хоспитализирани.
Според приштинските медиуми до инцидентот дошло кога се судриле две групи граѓани срби и албанци, по што дошло до престрелки. Косовската полиција соопшти дека се ранети двајца граѓани и еден припадник на косовската полиција.
Владата на Косово синоќа остро го осуди инцидентот. Во населбата Брѓани ситуацијата е мирна но напната.
XS
SM
MD
LG