Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во западните делови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Утринската температура ќе се движи од минус еден до шест, а дневната од 10 до 16 степени.Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 12 степени.
XS
SM
MD
LG