Достапни линкови

Расмусен - Грузија да продолжи со реформите ако сака во НАТО


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, на прес-конференција во Тбилиси.
Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, денеска во Тбилиси рече дека Грузија треба да продолжи со реформите ако сака да стане полноправна членка на Алијансата. Тој нагласи дека грузискиот контингент со 900 војници во Авганистан е втор најголем контингент од земја што не е членка на НАТО.

Русија се противи на грузиското зачленување во НАТО.
XS
SM
MD
LG