Достапни линкови

Во борби во Авганистан, убиени околу 60 милитантиАвганистанските сили во соработка со трупите на НАТО убиле околу 60 бунтовници во провинцијата Пактика, во близина на границата со Пакистан. Од мисијата на НАТО соопштија дека до борбите дошло кога милитантите нападнале една база во тој регион.
XS
SM
MD
LG