Достапни линкови

Серж Брамерц се среќава со Борис Тадиќ


Серж Брамерц
Главниот обвинител на Хашкиот трибунал Серж Брамерц денеска ја завршува посетата на Белград со средба со српскиот претседател Борис Тадиќ. Вчера Брамерц разговараше со официјални претставници на Србија за јатаците на хашките бегалци и за проблемите со заштитата на свдоците.
По оваа посета, кон средината на месецов, обвинителот ќе испрати извештај до Советот за безбедност на ОН, кој ќе го разгледа документот во почетокот на идниот месец.
XS
SM
MD
LG