Достапни линкови

Нови апсења за нападот на американската амбасада во Сараево


Мевлид Јашаревиќ за време на нападот врз американската амбасада во Сараево на 28 октомври 2011 година.
Босанската полиција врши рации и уапси еден човек поврзан со неодамнешниот напад на американската амбасада во Сараево. Од јавното обвинителство соопштуваат дека осомничениот бил уапсен во регионот на селото Горња Маоча, и дека се истражува и во блискиот град Маглај. Тој е четврти уапсен за поврзаност со нападот.
Минатиот месец, Мевлид Јашаревиќ од Санџак, за кого се верува дека е член на исламистичка радикална огранизација, пукаше кон американската амбасада во Сараево при што рани еден полицаец.
XS
SM
MD
LG