Достапни линкови

СДСМ бара нов попис во април 2012 година


Потпретседателката на СДСМ, Ана Павловска Данева.
Пратеничката група на СДСМ денеска до претседателот на Собранието достави Предлог-закон за попис на населението, домаќинствата и становите 2012 година.
Потпретседателката на СДСМ, Ана Павловска Данева, информира дека според предлогот, пописот треба да биде спроведен од 1-15 април 2012 година.
XS
SM
MD
LG