Достапни линкови

Почина поранешната боксерска ѕвезда Џо Фрејзер


Џо Фрејзер
Поранешниот светски шампион во бокс во тешка категорија Џо Фрејзер, првиот човек кој го победи легендарниот Мухамед Али, почина на 67 годишна возраст. Неколку дена претходно беше соопштено дека Фрејзер е под третман откако му било дијагностициран рак на црниот дроб. Фрејзер стана светски првак во 1970, а една година потоа во таканаречената ,,Борба на векот,, го победи Мухамед Али. Фрејзер ја загуби титулата во 1973 од Џорџ Форман.
XS
SM
MD
LG