Достапни линкови

ММФ-Романија нема да го постигне очекуваниот раст


ММФ ја намали прогнозата за раст на романската економија во 2012 година поради економски проблеми во еврозоната. Шефот на мисијата на ММФ во Романија, Џефри Франкс изјави дека економија во земјата во идната година ќе зајакне 1,8 до 2,3 отсто.
Додека пак ММФ претходно објави прогноза за раст до четири насто.
XS
SM
MD
LG