Достапни линкови

Осуден докторот на Мајкл Џексон


Конрад Муреј за време на судењето за убиство на Мајкл Џексон
Судот во Лос Анѓелес го прогласи за виновен личниот доктор на Мајкл Џексон за убиство без предумисла на кралот на поп музиката. Конрад Муреј се соочува со казна од четири години затвор и со загуба на неговата докторска лиценца.Членовите на семејството Џексон плачеа при објавата на пресудата.
Мајкл Џексон почина на 50 годишна возраст на 25 јуни во 2009 година од предозирање со силни анестетици.
XS
SM
MD
LG