Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македнија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд и со слаб ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 10 до 16 степени.
Во Скопје времето ќе биде претежно облачно со услови за повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до четири, а дневната ќе се искачи до 13 степени.
XS
SM
MD
LG