Достапни линкови

Расмусен на средба со Обама


Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен.
Генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, вечерва се среќава со американскиот претседател Барак Обама во Вашингтон, една недела по окончувањето на мисијата на НАТО во Либија. Предвидено е Расмусен да се сретне и со државната секретарка Хилари Клинтон, секретарот за одбрана Леон Панета, советникот за национална безбедност Том Донилон, како и со членови на Сенатот. Посетата се случува шест месеци пред одржувањето на Самитот на НАТО во Чикаго во мај 2012 година.
XS
SM
MD
LG