Достапни линкови

Астероид ќе помине блиску до земјата утревечер


Астероиод со големина на носач на авиони ќе помине во близина на земјата, поблиску отколку што е Месечината, ноќта меѓу вторникот и средата, и ќе им даде шанса на научниците да го проучуваат без да лансираат сонда во вселената. Огромната вселенска карпа ќе помине на околу 320 илјади километри од Земјата.
XS
SM
MD
LG