Достапни линкови

Земјотрес во Авганистан


Планинскиот регион Хинду Куш во Авганистан.
Земјотрес со јачина од 5,5 степени го погоди планинскиот регион Хинду Куш во северен Авганистан. Епицентарот на земјотресот бил 280 километри североисточно од главниот град Кабул. Засега нема информации за штетите.
XS
SM
MD
LG