Достапни линкови

Нови обвиненија против Јулија Тимошенко


Ukraine -- Yulia Tymoshenko in SIZO, 04Nov2011
Адвокатот на Јулија Тимошенко изјави дека обвинителството предало нови обвиненија против бишата премиерка на Украина поврзани со нејзиното менаџирање со компанија за увоз на природен гас во 90 тите години.
Таа е осудена на 7 години затвор за незаконски договор за гасот со Русија во 2009 година.
За Запад станува збор за политички мотивирани процеси против опозиционен лидер.
XS
SM
MD
LG