Достапни линкови

Премиерот на Австралија во посета на Авганистан


Премиерот на Австралија Џулија Гилард беше во посета на Авганистан, каде се сретна со претседателот Хамид Карзаи и ја отвори новата австралиска амбасада во Кабул. Јавноста не беше информирана за планот за посетата на Гилард која се случи една недела по инцидентот во Авганистан во кој загинаа тројца австралиски војници.
XS
SM
MD
LG