Достапни линкови

Времето денеска облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со локален дожд во западните делови на земјата. Магла се појави по котлините и речните долини утрово. Утринската температура падна на минус четири степени, додека дневните температури ќе бидат во интервалот од 10 до 16 степени целзиусови. Во Скопје и околината слично време со максимална дневна температура до 14 степени.
XS
SM
MD
LG