Достапни линкови

Во понеделник ќе биде познат новиот грчки Премиер


Лидери на Грција се договорија формирање на нова коалициона влада, соопшти кабинетот на претседателот Каролос Папуљас.
Премиерот Јоргос Папандреу се согласил дека нема да го предводи новиот кабинет, со вели во соопштението изадено по кризните разговори во Атина.
Премиерот и лидер на ПАСОК Папандреу и лидерот на главната опозициона партија Андонис Самарас присуствале на разговорите кај претседателот Каролос Папуљас.
Разговорите продолжуваат во понеделник, а ќе треба да се одлучи кој ќе ја предводи владата.
XS
SM
MD
LG