Достапни линкови

Сирија смета дека Вашингтон и се меша во внатрешните работи


Официјален Дамаск денеска го критикуваше Вашингтон за препораката до сиријците да не им се предаваат на властите кои им нудат амнестија. Сиријската агенција САНА објави дека американската администрација уште еднаш отворено се мешала во внатрешните работи на Сирија и го обвини Вашингтон дека финансира терористички групи во земјата.
XS
SM
MD
LG