Достапни линкови

Јеменски сили убиле 4-ца милитанти


Јеменските безбедносни сили убиле најмалку 4-ца милитанти, осомничени за поврзаност со Ал Каеда. Локалните медиуми јавија дека владините сили во јужен Јемен ги гранатирале позициите на милитантите, како дел од операциите започнати уште од мај годинава против муслиманските радикали и привразниците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG