Достапни линкови

"Окупирај го Сиднеј" и денеска на улиците


Стотици приврзаници на движењето Окупирај го Сиднеј и денеска се низ улиците на градот и покрај силното полициско присуство. Активистите, кои се дел од глобалниот протест против корпоративната алчност, имаат намера да ја окупиураат пешачката зона во бизнис центарот на Сиднеј. Извикувајки слогани, - “парите не можете да ги јадете” и “стоп за полициската бруталност”.
XS
SM
MD
LG