Достапни линкови

Убиен лидер на герилците во Колумбија


Колумбијската армија соопшти дека е убиен лидерот на главната левичарска бунтовничка група и со тоа им бил нанесен голем удар на милитантите кои се најдолготрајна герила во Латинска Америка. Алфонсо Кано, за чие апсење беше распишана награда од 5 милиони долари, бил убиен во акција на армијата во реонот на Каука.
XS
SM
MD
LG