Достапни линкови

Невреме во Џенова, најмалку шест луѓе загинале


Силното невреме што денеска го зафати северозападниот дел на Италија предизвика поплави во Џенова при што загинале најмалку шест луѓе. Локалните власти ги предупредија граѓаните да не ги напуштаат домовите. Северниот дел на Италија и во минатата недела беше зафатен со поројни дождови.
XS
SM
MD
LG