Достапни линкови

Саркози ја осуди иранската нуклеарна програма


Францускиот претседател Никола Саркози
Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Кан изјави дека Франција нема да стои настрана доколку биде доведено под прашалник постоењето на Израел. Тој притоа ја осуди иранската нуклеарна програма. До ова доаѓа само неколку часа пред најавениот извештај на Обединетите нации во кој, според очекувањата, може да биде потенцирано дека Иран се обидува да дојде до нуклеарно оружје.
XS
SM
MD
LG