Достапни линкови

Во Сирија од утре 7 дена амнестија


Претседателот на Сирија Башар ал Асад
Државната телевизија во Сирија објави дека Амнестија ќе важи за сите кои ќе го предадат оружјето до 12 Ноември, а кои не извршиле убиство.

Едно неделната амнестија започнува утре.

Според Обединетите Нации, над 3 илјади лица се убиени во насилствата на владините сили против демонстрантите кои почнаа во средината на Март.
XS
SM
MD
LG