Достапни линкови

Уште еден млад тибетанец се самозапали


New Delhi, 04Nov2011
Индиската полиција успеа да спречи еден млад човек кој сакаше да се самозапали пред кинеската амбасада во Њу Делхи.

Дваесет и пет годишниот Шераб Тсе Дор кој извикуваше Слобода за Тибет и Стоп за убиствата на Тибет минал со помали изгореници.

Најмалку 11 тибетанци се замозапалија во Кина во изминативе месеци.
XS
SM
MD
LG